Piiritoimisto

Maariankatu 4 C
20100 Turku

Rantasaari Juha

Toiminnanjohtaja

Juhan vastuualueina ovat Varsinais-Suomen kokoomuksen järjestö-, vaali- ja kunnallispolitiikka sekä järjestön talous ja toiminnan rahoitus.

juha.rantasaari@kokoomus.fi

040 514 0894

Yli-Arvela Laura

Järjestöpäällikkö

Laura vastaa järjestötoiminnan johtamisesta, jäsen-, järjestö- ja koulutustoiminnan toteutuksesta sekä kehittämisestä.

laura.yli-arvela@kokoomus.fi

050 421 0664

Yli-Jama Maria

Poliittinen suunnittelija

Maria vastaa poliittisesta suunnittelusta ja sen käytännön toteutuksesta ja kehittämisestä sekä toimii kokoomuksen hyvinvointialueen valtuustoryhmän ja hallitusryhmän toiminnassa esittelijänä ja sihteerinä.

maria.yli-jama@kokoomus.fi

050 360 8277

Lehti Lauri

Viestintäkoordinaattori

Lauri vastaa Varsinais-Suomen Kokoomuksen viestinnästä, sosiaalisesta mediasta, mediastudiosta sekä markkinoinnista.

lauri.lehti@kokoomus.fi

Kesti Roosa

Turun Kokoomuksen poliittinen sihteeri

Roosa toimii Kokoomuksen Turun aluejärjestön ja valtuustoryhmän valmistelijana ja sihteerinä.

roosa.kesti@kokoomus.fi

040 120 9357

Toijala Niklas

Järjestökoordinaattori, Kokoomuksen Nuorten Liitto

Niklaksen työnkuvaan kuuluu kokoomusnuorten piiri- ja paikallistoiminnan tukeminen sekä jäsenyyteen liittyvät asiat.

niklas.toijala@kokoomusnuoret.fi

040 057 9348