Piiritoimisto

Uudenmaankatu 19 A
20700 Turku
p. 0207 488 488 (valtakunnallinen vaihde)

Rantasaari Juha

Toiminnanjohtaja

Juhan vastuualueina ovat Varsinais-Suomen kokoomuksen järjestö-, vaali- ja kunnallispolitiikka sekä järjestön talous ja toiminnan rahoitus.

juha.rantasaari@kokoomus.fi

040 5140 894

Hakanpää Keimo

Aluekoordinaattori, Kokoomuksen Nuorten Liitto

Keimo toimii Varsinais-Suomen ja Satakunnan Kokoomusnuorten ja -opiskelijoiden esittelijänä ja sihteerinä.

keimo.hakanpaa@kokoomusnuoret.fi

0400 696158

Helin Marika

Järjestösihteeri

Marika toimii Varsinais-Suomen Kokoomusnaisten järjestösihteerinä koordinoiden ja kehittäen naisten yhdistystoimintaa.

marika.helin@kokoomusnaiset.fi

050 596 2854

Kortelainen Mika

Vaalikoordinaattori

Mika toimii piiritoimistolla vaalikoordinaattorina erityisesti EU-vaalien osalta sekä on mukana Varsinais-Suomen Kokoomuksen viestinnässä ja tiedottamisessa yhdessä järjestösihteerin ja poliittisen sihteerin kanssa.

mika.kortelainen@kokoomus.fi

050 564 6382

Laakso Ville

Poliittinen sihteeri

Ville vastaa Varsinais-Suomen Kokoomuksen viestinnästä ja tiedottamisesta. Lisäksi hän toimii Kokoomuksen Turun aluejärjestön ja valtuustoryhmän valmistelijana ja sihteerinä.

ville.laakso@kokoomus.fi

0405473461

Lahtinen Krista

Järjestösihteeri

Kristan vastualueena on järjestötoiminnan kehittäminen ja yhdistystoiminnan tukeminen. Yhdessä poliittisen sihteerin kanssa Krista vastaa Varsinais-Suomen Kokoomuksen viestinnästä ja tiedottamisesta. Myös eduskunta- ja EU-vaaliehdokaskoordinointi on osa Kristan työnkuvaa.

krista.lahtinen@kokoomus.fi

050 421 0664

Lastunen Julia

Piirikoordinaattori, Kansallinen Lastenliitto

Julia toimii piiritoimistolla Kokoomuksen läheisjärjestö Kansallisen Lastenliiton piirikoordinaattorina.

julia.lastunen@lastenliitto.fi

0407436281