Aluevaltuustoryhmä

Kokoomuksella on Varsinais-Suomen hyvinvointialueella 18 aluevaltuutettua. Valtuustoryhmän puheenjohtajana toimii Toni Forsblom, varapuheenjohtajina Janika Takatalo ja Susanna Majasuo. Poliittinen suunnittelija Maria Yli-Jama vastaa valtuustoryhmän poliittisesta valmistelusta.

Hyvinvointialueen hallituksen puheenjohtajana toimii Sanna Vauranoja. Hallituksessa jäseninä ovat Toni Forsblom, Kaija Hartiala ja Juhani Nummentalo.

Aluehallituksen puheenjohtaja

Vauranoja Sanna

Aluehallituksen puheenjohtaja, aluevaltuuston jäsen

Assistentti Nina Kokkonen, nina.kokkonen@turku.fi

sanna.vauranoja@varha.fi

050 306 6129

Kaarina

Kokoomus aluehallituksessa

Forsblom Toni

Valtuustoryhmän puheenjohtaja, aluehallituksen jäsen, aluevaltuuston jäsen

toni.forsblom@varha.fi

040 573 3833

Naantali

Hartiala Kaija

Aluehallituksen jäsen, aluevaltuuston jäsen, järjestämisjaoston puheenjohtaja

kaija.hartiala@varha.fi

Turku

Valtuustoryhmän poliittinen suunnittelija

Yli-Jama Maria

Poliittinen suunnittelija

Maria vastaa poliittisesta suunnittelusta ja sen käytännön toteutuksesta ja kehittämisestä sekä toimii kokoomuksen hyvinvointialueen valtuustoryhmän ja hallitusryhmän toiminnassa esittelijänä ja sihteerinä.

maria.yli-jama@kokoomus.fi

050 360 8277

Valtuutetut

Tiusanen Teija

Aluevaltuuston jäsen, ikääntyneiden palveluiden lautakunnan jäsen, vanhusneuvoston jäsen

teija.tiusanen@varha.fi

Turku

Takatalo Janika

Aluevaltuuston jäsen, valtuustoryhmän varapuheenjohtaja, järjestämisjaoston jäsen

janika.takatalo@varha.fi

Turku

Majasuo Susanna

Aluevaltuuston jäsen, valtuustoryhmän varapuheejohtaja, sote-palveluiden lautakunnan jäsen

susanna.majasuo@varha.fi

Kaarina

Seittenranta Sauli

Aluevaltuuston jäsen, tulevaisuuden, tutkimuksen, innovaatioiden ja osaamisen neuvottelukunnan puheenjohtaja

sauli.seittenranta@varha.fi

Turku

Vauranoja Sanna

Aluehallituksen puheenjohtaja, aluevaltuuston jäsen

Assistentti Nina Kokkonen, nina.kokkonen@turku.fi

sanna.vauranoja@varha.fi

050 306 6129

Kaarina

Forsblom Toni

Valtuustoryhmän puheenjohtaja, aluehallituksen jäsen, aluevaltuuston jäsen

toni.forsblom@varha.fi

040 573 3833

Naantali

Hartiala Kaija

Aluehallituksen jäsen, aluevaltuuston jäsen, järjestämisjaoston puheenjohtaja

kaija.hartiala@varha.fi

Turku

Varavaltuutetut

Kontu Laura

Aluevaltuuston varajäsen, tulevaisuuden, tutkimuksen, innovaatioiden ja osaamisen neuvottelukunnan jäsen

laura.kontu@varha.fi

Uusikaupunki

Järjestämisjaosto

Takatalo Janika

Aluevaltuuston jäsen, valtuustoryhmän varapuheenjohtaja, järjestämisjaoston jäsen

janika.takatalo@varha.fi

Turku

Hartiala Kaija

Aluehallituksen jäsen, aluevaltuuston jäsen, järjestämisjaoston puheenjohtaja

kaija.hartiala@varha.fi

Turku

Konsernijaosto

Henkilöstöjaosto

Hyvinvoinnin ja terveyden edistämisen jaosto

Tyks/sairaalapalvelulautakunta

Sote-palvelulautakunta

Majasuo Susanna

Aluevaltuuston jäsen, valtuustoryhmän varapuheejohtaja, sote-palveluiden lautakunnan jäsen

susanna.majasuo@varha.fi

Kaarina

Ikääntyneiden lautakunta

Tiusanen Teija

Aluevaltuuston jäsen, ikääntyneiden palveluiden lautakunnan jäsen, vanhusneuvoston jäsen

teija.tiusanen@varha.fi

Turku

Pelastuslautakunta

Kansalliskielilautakunta

Tulevaisuuden, tutkimuksen, innovaatioiden ja osaamisen neuvottelukunta

Kontu Laura

Aluevaltuuston varajäsen, tulevaisuuden, tutkimuksen, innovaatioiden ja osaamisen neuvottelukunnan jäsen

laura.kontu@varha.fi

Uusikaupunki

Seittenranta Sauli

Aluevaltuuston jäsen, tulevaisuuden, tutkimuksen, innovaatioiden ja osaamisen neuvottelukunnan puheenjohtaja

sauli.seittenranta@varha.fi

Turku

Monikulttuurisuusneuvosto

Ei yhteystietoja tässä ryhmässä

Vanhusneuvosto

Tiusanen Teija

Aluevaltuuston jäsen, ikääntyneiden palveluiden lautakunnan jäsen, vanhusneuvoston jäsen

teija.tiusanen@varha.fi

Turku

Vammaisneuvosto