Laita meille viestiä

Varsinais-Suomen Kokoomus ry

Piiritoimisto

Uudenmaankatu 19 A
20700 Turku
p. 050 421 0664

Rantasaari Juha

Toiminnanjohtaja

Juhan vastuualueina ovat Varsinais-Suomen kokoomuksen järjestö-, vaali- ja kunnallispolitiikka sekä järjestön talous ja toiminnan rahoitus.

juha.rantasaari@kokoomus.fi

040 5140 894

Euro Alvar

Poliittinen sihteeri

Alvar vastaa Varsinais-Suomen Kokoomuksen viestinnästä ja tiedottamisesta. Lisäksi hän toimii Kokoomuksen Turun aluejärjestön ja valtuustoryhmän valmistelijana ja sihteerinä.

alvar.euro@kokoomus.fi

0405473461

Helin Marika

Järjestösihteeri

Marika toimii Varsinais-Suomen Kokoomusnaisten järjestösihteerinä koordinoiden ja kehittäen naisten yhdistystoimintaa.

marika.helin@kokoomusnaiset.fi

050 596 2854

Lahtinen Krista

Järjestöpäällikkö

Kristan vastualueena on järjestötoiminnan kehittäminen ja yhdistystoiminnan tukeminen.

krista.lahtinen@kokoomus.fi

050 421 0664

Lastunen Julia

Piirikoordinaattori, Varsinais-Suomen Lastenliitto

Julia toimii piiritoimistolla Kokoomuksen läheisjärjestö Lastenliiton piirikoordinaattorina.

julia.lastunen@lastenliitto.fi

0504358668

Roosa Kesti

Järjestökoordinaattori, Kokoomuksen Nuorten Liitto

Roosan työnkuvaan kuuluu piiri- ja paikallistoiminnan tukeminen, jäsenyyteen liittyvät asiat (Varsinais-Suomi ja Satakunta)

roosa.kesti@kokoomusnuoret.fi

040 969 5959

Liitot ja jäsenjärjestöt

Varsinais-Suomen Kokoomusnaiset

Helin Marika

Järjestösihteeri

Marika toimii Varsinais-Suomen Kokoomusnaisten järjestösihteerinä koordinoiden ja kehittäen naisten yhdistystoimintaa.

marika.helin@kokoomusnaiset.fi

050 596 2854

Varsinais-Suomen Kokoomusnuoret

Roosa Kesti

Järjestökoordinaattori, Kokoomuksen Nuorten Liitto

Roosan työnkuvaan kuuluu piiri- ja paikallistoiminnan tukeminen, jäsenyyteen liittyvät asiat (Varsinais-Suomi ja Satakunta)

roosa.kesti@kokoomusnuoret.fi

040 969 5959

Lastenliitto

Lastunen Julia

Piirikoordinaattori, Varsinais-Suomen Lastenliitto

Julia toimii piiritoimistolla Kokoomuksen läheisjärjestö Lastenliiton piirikoordinaattorina.

julia.lastunen@lastenliitto.fi

0504358668